Od drachmy do dinara. Pieniądz arabski w pierwszych wiekach islamu

Wystawa „Od drachmy do dinara. Pieniądz arabski w pierwszych wiekach islamu” jest próbą przybliżenia mało znanego działu numizmatyki średniowiecznej, który może być interesujący zarówno dla specjalistów, jak i pasjonatów historii. Prezentujemy obiekty z tworzonej od ponad 20 lat prywatnej kolekcji Sławomira Liszewskiego. Eksponaty pochodzą z VII–XVI w.

Mamy nadzieję, że wystawa zaciekawi zwiedzających i stanie się impulsem do pogłębiania wiedzy o tym interesującym dziale numizmatyki.

Ekspozycję można zwiedzać od października 2016 r. do lutego 2017 r

Wydarzenie towarzyszące: 8 października 2016 r., godz. 10.00 (sobota) – wykład/wernisaż „Spotkania z numizmatyką”:

Motywy nieislamskie na wczesnych monetach kalifatu oraz Jak czytać średniowieczne dirhemy arabskie. Prelekcję wygłosi Sławomir Liszewski