"W fiolecie jej do twarzy... Chorzowskie kostiumy Barbary Ptak"

„W fiolecie Jej do twarzy… Chorzowskie kostiumy Barbary Ptak” to wystawa czasowa, którą od 19 października można oglądać w Muzeum w Chorzowie.

Barbara Ptak – urodzona w Chorzowie wybitna artystka, kostiumolog, autorka projektów do ponad 200 sztuk teatralnych i filmów. Efekty Jej pracy można było oglądać między innymi w ekranizacjach „Nóż w wodzie”, „Perła w koronie” czy „Faraon”. Na wystawie zaprezentowane zostaną chorzowskie wątki w biografii oraz twórczości artystki – zwłaszcza projekty przygotowane dla Teatru Rozrywki. Na ekspozycji nie zabraknie również przestrzeni warsztatowej dla dzieci.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów

Patronat medialny: TVP3 Katowice, Radio eM, Miesięcznik społeczno-kulturalny "Śląsk", portal Chorzowianin.pl

Dziękujemy za udostępnienie obiektów:

Pani Barbarze Ptak

Muzeum Historii Katowic