"Śląsk na winylu"

14 maja – 30 września 2016 r.

Śląsk jest pretekstem do mówienia o winylu, winyl - pretekstem do mówienia o Śląsku, do zastanowienia się, jaki obraz regionu tworzą nagrania z czarnych płyt i do słuchania muzyki. To wędrówka od klasyki, przez jazz, blues, pop, rock, metal, hip-hop i muzykę ludową. Skupiamy się na Górnym Śląsku, a w sposób wyraźny pojawia się również nasz wątek Chorzowski – Chorzów na winylu.
Zapraszamy do zwiedzenia wystawy z przewodnikiem – zapisy: tel. (32) 241 31 04 wew. 105 (Dział Edukacyjno-Promocyjny).

Prezentowane obiekty pochodzą ze zbiorów:

• Biblioteki Śląskiej
  • Pana Adriana Karpety
  • Pana Adama Lempy
  • Pani Jolanty Banik
  • Pani Elwiry Kulczyckiej
  • Pana Bogdana Mizerskiego

Scenariusz: dr Jacek Kurek, Anna Piontek

Scenariusz powstał w ramach warsztatów animacji kultury prowadzonych w Muzeum w Chorzowie dla studentów kulturoznawstwa UŚ w Katowicach.

Aranżacja: Krystian Banik

Zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Muzeum w Chorzowie:, dedykowanej zwłaszcza dzieciom i młodzieży:

„Historie z czarnej płyty”

Podczas zajęć uczestnicy poznają historię pierwszych nagrań i płyt winylowych – współcześnie przeżywających muzyczny renesans. Wspólnie odkryjemy, jak 100 lat temu odtwarzano dźwięk, jak wyglądały pierwsze czarne płyty i kto wpadł na pomysł projektowania ich okładek. Zwiedzimy również wystawę „Śląsk na winylu”, na której poznamy muzyczną historię regionu, a także posłuchamy muzyki…

Termin: do 30 września 2016 r.

Forma: zajęcia stacjonarne, pojedyncze spotkania, czas trwania zajęć ok. 1h

Wyżywienie: brak

Odpłatność: Bilet na lekcję muzealną 3 zł/osoba (dla posiadaczy Karty „Dużej Rodziny” 1,5 zł).

Przewidywana liczba uczestników: maksymalnie do ok. 25 osób/zajęcia

Szczegółowe informacje i zapisy: (32) 241 31 04 wew. 105 (Dział Edukacyjno-Promocyjny)