"Truskawkowe pola - na zawsze..."

„Truskawkowe Pola – na zawsze…”

Wystawa organizowana z okazji 50. rocznicy wydania albumu The Beatles Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

W ramach organizowanego w Chorzowie Vinyl Festivalu postanowiliśmy przybliżyć historię jednego z najważniejszych wydawnictw w historii muzyki. 1 czerwca 1967 roku ukazał się firmowany przez The Beatles album Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band. Dla nas to pretekst, by mówić o twórczości Beatlesów w szerokim kontekście (również lokalnym), a także by za sprawą kolekcji Adama Drewnioka i Zbyszka Jędrzejczyka pomyśleć o zjawisku Beatlemanii… Tytuł wystawy został zaczerpnięty z piosenki Strawberry Fields Forever, wydanej w 1967 roku na singlu. To symbol ponadczasowości The Beatles i źródeł jego twórczości… Zapraszamy do zwiedzania i słuchania muzyki!

Scenariusz wystawy: Jacek Kurek, Anna Piontek

Konsultacja merytoryczna: Adam Drewniok, Michał Wilczyński

Projekt i aranżacja wystawy: Krystian Banik

Partnerzy: Vinyl Festival, Miasto Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury, Miejski Dom Kultury „Batory”, Kompleks „Sztygarka” Gruba Bluesa, GAD Records

Wystawa dostępna dla zwiedzających maj/wrzesień 2017.