strzałka - idź do góry strony

ADRES:

41-500 Chorzów, ul. Powstańców 25
Tel.: 32 241 31 04
Fax: 32 241 39 26
sekretariat@muzeumwchorzowie.pl

GODZINY OTWARCIA WYSTAW:

Wtorek, Czwartek, Piątek: 10:00–15:00

Środa: 10:00–19:00

Sobota, Niedziela: 11:00–15:30

POZOSTAŁE MEDIA:

              

AKTUALNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na III konferencję naukową z cyklu Musica Mundi: „Ze słowem biegnę do Ciebie” poświęconą zespołowi SBB. Obrady odbywają się w ramach obchodów 50-lecia powstania zespołu SBB pod Honorowym Patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Prof. Piotra Glińskiego oraz Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali. W części popołudniowej spotkania zaplanowaliśmy panel dyskusyjny wraz z projekcją filmu.

Data: 18.09.2021 r.
Godzina: 9:30
Miejsce: MDK „Batory”
Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cykul "Galeria Jednego Obrazu". Tym razem spotykamy się wokół obrazu "W południe" Feliksa Michała Wygrzywalskiego.
O twórcy oraz jego dziełach rozmawiać będą Monika Nowakowska (Miejska Galeria Sztuki w Łodzi) oraz Agnieszka Tybur (Muzeum w Chorzowie).
 
Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Morza w Chorzowie
 
Data: 04.09.2021 r. (sobota)
Godzina: 17:00
Miejsce: Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu
Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowej wystawy „Wolność z nami”, która stanowi część obchodów 50. rocznicy powstania zespołu SBB.
Data: 01.09.2021 r. (środa)
Godzina: 17:00
Miejsce: Muzeum w Chorzowie, ul. Powstańców 25
Wstęp wolny
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Prof. Piotr Gliński oraz Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala.
Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej odsłonie konferencji "A jednak kolej". Szczegóły na temat uczestnictwa w aktualności. Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiego Roku Kolei.

Serdeczenie zapraszamy na wakacyjną odsłonę cyklu „4 Strony”, w których opowiadamy o naszych zbiorach i historii Chorzowa oraz Górnego Śląska. Tym razem wyjdziemy również na zewnątrz, do miasta, aby odnaleźć miejsca, które okażą się istotne dla naszych historii.

W sierpniu czekają na Państwa opowieści o „Miejscach wypoczynku”. Dowiemy się co nieco o tym jak dawniej odpoczywano i dokąd się udawano na wakacje.  

Data: 06.08., 13.08., 20.08., 27.08.2021 r.

Godzina: 12:30

Transmisja online: strona Facebook oraz kanał YouTube Muzeum

Muzeum w Chorzowie zaprasza studentów etnologii, antropologii, historii lub innych kierunków humanistycznych do odbycia praktyk. Oferujemy: możliwość zdobycia nowych umiejętności, udział w ciekawych projektach oraz poznanie historii "ukrytych" w muzealnych obiektach.
 
 
Liczba miejsc ograniczona.

KALENDARIUM

<    >

pon.
wt.
śr.
cz.
pi.
so.
nie.
kliknij żeby zobaczyć wydarzenia przypisane do danego dnia

LEGENDA:

koncert
edukacja
wystawa
prelekcje
inne

korzystanie ze strony oznacza zgodę na pliki cookies - więcej informacji: pollityka prywatności
akceptuję