strzałka - idź do góry strony

ADRES:

41-500 Chorzów, ul. Powstańców 25
Tel.: 32 241 31 04
Fax: 32 241 39 26
sekretariat@muzeumwchorzowie.pl

GODZINY OTWARCIA WYSTAW:

Wtorek, Czwartek, Piątek: 10:00–15:00

Środa: 10:00–19:00

Sobota, Niedziela: 11:00–15:30

POZOSTAŁE MEDIA:

              

AKTUALNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na rynek w Chorzowie gdzie od soboty (31.07.2021 r.) będzie można oglądać naszą nową wystawę planszową „Relaks w Chorzowie czasów PRL”. Będą mogli Państwo zobaczyć na niej zbiór fotografii Piotra Olesia dokumentujących chorzowian w czasie zabawy i odpoczynku w latach 60.-80. XX wieku.

Wystawa ta jest częścią imprezy plenerowej „Podróż w czasie” współorganizowanej z Wydziałem Kultury, Sportu i Turystyki UM w Chorzowie.

Wystawa będzie prezentowana do końca sierpnia 2021 r.

For. P. Oleś / zbiory Muzeum w Chorzowie

Mieszkańcy Chorzowa zyskali niedawno możliwość do podróżowania w czasie. Pozwala ono nie tylko poznać historię miasta, ale i zrozumieć sposób jego funkcjonowania. Aby taką specjalną podróż odbyć wystarczy odwiedzić nową wystawę chorzowskiego Muzeum pt. Historia z zębem w tle albo jak i dlaczego zrobiony jest Chorzów – i co ma do tego rzeczony ząb. NIE ZWLEKAJ ZAPISZ SIĘ!!!

Serdeczenie zapraszamy na wakacyjną odsłonę cyklu „4 Strony”, w których opowiadamy o naszych zbiorach i historii Chorzowa oraz Górnego Śląska. Tym razem wyjdziemy również na zewnątrz, do miasta, aby odnaleźć miejsca, które okażą się istotne dla naszych historii.

W sierpniu czekają na Państwa opowieści o „Miejscach wypoczynku”. Dowiemy się co nieco o tym jak dawniej odpoczywano i dokąd się udawano na wakacje.  

Data: 06.08., 13.08., 20.08., 27.08.2021 r.

Godzina: 12:30

Transmisja online: strona Facebook oraz kanał YouTube Muzeum

Serdeczenie zapraszamy na wakacyjną odsłonę cyklu „4 Strony”, w których opowiadamy o naszych zbiorach i historii Chorzowa oraz Górnego Śląska. Tym razem wyjdziemy również na zewnątrz, do miasta, aby odnaleźć miejsca, które okażą się istotne dla naszych historii.

W lipcu czekają na Państwa opowieści o „Postaciach nietuzinkowych”. Osobach o niezwykłych charakterach, wielu talentach i ciekawych biografiach.  

Data: 02.07., 09.07., 16.07., 23.07.2021 r.

Godzina: 12:30

Transmisja online: strona Facebook oraz kanał YouTube MuzeumSerdecznie zapraszamy wszystkich  zainteresowanych (młodzież oraz dorosłych) do uczestnictwa w oprowadzaniu tematycznym po nowej, interaktywnej wystawie rodzinnej „Historia z zębem w tle albo jak i dlaczego zrobiony jest Chorzów – i co ma do tego rzeczony ząb”. Ekspozycja, pomyślana tak, aby jak najlepiej docierała do dzieci, stwarza również inspirację do szerszego spojrzenia na miasto i upływu czasu. Podczas oprowadzania tematycznego pracownicy Muzeum opowiedzą Państwu nie tylko o historii Chorzowa, ale także o sposobie funkcjonowania miast.  Oprowadzanie tematyczne to także znakomita okazja, aby stosownie przygotować się do  indywidualnego zwiedzania wystawy z dziećmi.

tel. 32 241 31 04 wew. 105
Nudzi ci się w domu? Masz już dość przeglądania Internetu? Masz w sobie smykałkę podróżnika i poszukiwacza? Zapraszamy serdecznie do Muzeum w Chorzowie! Czekają na was zadania, zagadki i różne tajemnice do odkrycia. Poprzez interaktywną (w pełni dotykową) wystawę „Historia z zębem w tle….”, będziecie mogli zanurzyć się w wir historii. Dokąd was porwie? Tego nie wie nikt!
tel. 32 241 31 04 wew. 105

KALENDARIUM

<    >

pon.
wt.
śr.
cz.
pi.
so.
nie.
kliknij żeby zobaczyć wydarzenia przypisane do danego dnia

LEGENDA:

koncert
edukacja
wystawa
prelekcje
inne

korzystanie ze strony oznacza zgodę na pliki cookies - więcej informacji: pollityka prywatności
akceptuję