Spotkanie z okazji wydania 20. tomu "Zeszytów Chorzowskich": „Historia w Chorzowie… Chorzów w historii…”

Wykorzystując chwilę, w której ukazał się 20. tom „Zeszytów Chorzowskich”, serdecznie Państwa zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu, podczas którego prof. Zbigniew Hojka, dr Jacek Kurek oraz Roman Herrmann rozmawiać będą o tej właśnie najnowszej książce, ale przede wszystkim poruszą kwestię stanu badań nad historią Chorzowa. O mieście i jego mieszkańcach napisano już wiele. Szczególnie obfite w najrozmaitsze publikacje są ostatnie trzy dekady. Niektóre wątki (jak na przykład najstarsze dzieje wsi Chorzów czy historia lokalnego przemysłu) doczekały się już rozległych i szczegółowych studiów, inne (np. życie kulturalne Królewskiej Huty przed 1914 r. czy sport w okresie II wojny światowej) dopiero zaczynają być zgłębiane.

Nad tym, co najpilniejsze w badaniach i o tym, co najbardziej lub najmniej w nich reprezentowane, chcemy się pochylić, przystępując do planowania dalszych prac oraz zachęcając do włączenia się w nie...

Data: 24.02.2021 r.
Godzina: 17:00
Transmisja online: strona Facebook Muzeum w Chorzowie.