Aktualności

Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w kuratorskim zwiedzaniu wystawy Poli Minster "Każda ostatnia chwila". W środy od 14:00 do 18:30 oraz w soboty w godzinach otwarcia Muzeum czyli od 11:00 do 15:30 po uprzednim umówieniu się.
Kontakt: Beata Cieślak
509 350 526

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach w związku obchodami 160 lat Warszawsko–Petersburskiej Drogi Żelaznej, którym patronuje również Muzeum w Chorzowie.

Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń oraz link do inauguracji w aktualności.

Serdecznie zapraszamy do "Działalności wydawniczej" i przeglądania informacji na temat najnowszego 20. tomu "Zeszytów Chorzowskich". Dołączono do niego streszczenia głównych tekstów w wersji audio. Już od najbliższego wtorku (9.02.2021 r.) niniejszą publikację można będzie nabyć w siedzibie Muzeum w Chorzowie przy ul. Powstańców 25, w cenie 40 zł za egzemplarz.

Link do spisu treści: Link

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z okazji wydania 20. tomu „Zeszytów Chorzowskich” pt. "Historia w Chorzowie… Chorzów  w historii..."

O stanie badań nad historią Chorzowa rozmawiać będą historycy: Roman Herrmann, Zbigniew Hojka, Jacek Kurek.

Data: 24.02.2021 r.
Godzina: 17:00
Transmisja online: strona Facebook Muzeum w Chorzowie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej odsłonie konferencji "A jednak kolej". Szczegóły na temat uczestnictwa w aktualności.