Aktualności

Serdecznie zapraszamy na promocję monografii Chorzów t.4 W II Rzeczypospolitej i w latach wojny (1922–1945).
Data: 03.11.2021 r.
Wstęp wolny

Październik to miesiąc, w którym świętujemy Dzień Edukacji Narodowej lub tzw. Dzień Nauczyciela. Wtedy też rozpoczyna się nowy rok akademicki na uniwersytetach i w szkołach wyższych. Z tej okazji postanowiliśmy w 4 stronach opowiedzieć co nieco o edukacji, szkołach i nauczycielach w dawnej Królewskiej Hucie i Chorzowie.

Data: 08.10., 15.10., 22.10., 29.10.2021 r.

Godzina: 12:30

Transmisja online: strona Facebook oraz kanał YouTube Muzeum

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową z serii "A jednak kolej!".

Data: 16-17.11.2021 r.
Livestreaming: kanał YouTube Muzeum w Chorzowie
Ze względów epidemicznych organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany formy konferencji na hybrydową i/lub online.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cykul "Galeria Jednego Obrazu". Tym razem spotykamy się wokół obrazu "W południe" Feliksa Michała Wygrzywalskiego.
O twórcy oraz jego dziełach rozmawiać będą Monika Nowakowska (Miejska Galeria Sztuki w Łodzi) oraz Agnieszka Tybur (Muzeum w Chorzowie).

Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Morza w Chorzowie

Data: 04.09.2021 r. (sobota)
Miejsce: Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu
Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowej wystawy „Wolność z nami”, która stanowi część obchodów 50. rocznicy powstania zespołu SBB.
Data: 01.09.2021 r. (środa)
Wstęp wolny
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Prof. Piotr Gliński oraz Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala.