strzałka - idź do góry strony

Letnie warsztaty 2021

Nudzi ci się w domu? Masz już dość przeglądania Internetu? Masz w sobie smykałkę podróżnika i poszukiwacza? Zapraszamy serdecznie do Muzeum w Chorzowie! Czekają na was zadania, zagadki i różne tajemnice do odkrycia. Poprzez interaktywną (w pełni dotykową) wystawę „Historia z zębem w tle….”, będziecie mogli zanurzyć się w wir historii. Dokąd was porwie? Tego nie wie nikt!

 

Warsztaty wymagają wcześniejszego zapisania się

Zgłoszenia: zapisy@muzeumwchorzowie.pl tel. 32 241 31 04 wew. 105

Dzieci i młodzież do lat 18 oraz opiekunowie grup – wstęp wolny

 


 

Kto i po co przyjechał do Chorzowa?

Jak to się stało, że w Chorzowie pojawiło się tylu ludzi? Czego szukali i jak sobie radzili? Gdzie się pomieścili? No i oczywiście czy chcieli zostać w mieście czy może woleli je opuścić czym prędzej? Tego dowiecie się na interaktywnej wystawie „Historia z zębem w tle…”.
Prowadzenie: dr Dawid Keller


Zabawy w śląskim domu


Jak mieszkali dawni chorzowianie? Gdzie spali, jedli i bawili się? Jakie meble dekorowały ich domy i jak radzili sobie bez Internetu? Dzięki zadaniom i grom na interaktywnej wystawie „Historia z zębem w tle…” poznacie odpowiedzi na te i inne pytania.
Prowadzenie: Agnieszka Tybur


Wynalazki w Królewskiej Hucie


Skąd mieszkańcy dawnego Chorzowa wiedzieli o katastrofie Titanica? Kiedy pojawiły się pierwsze samochody w mieście i czy na pewno były lepsze od dorożek i powozów? Czy bloki na pewno miały być budowane tylko w górę? O tym dowiecie się odwiedzając interaktywną wystawę „Historia z zębem w tle…"
Prowadzenie: Piotr Zając


Ząb zębowi nierówny – rzecz o dentystach i mamutach


Czy na terenach Chorzowa żyły kiedyś dinozaury? Czy mamuty dbały o zęby i kły? Jak nazywa się ktoś kto bada te wszystkie sprawy? O tym przekonacie się jeżeli odwiedzicie naszą wystawę „Historia z zębem w tle…”.
Prowadzenie: Sławomir Kałuża

 

lato_z_muzeum_w_chorzowie_warsztaty

ponadto w dziale: Edukacja

korzystanie ze strony oznacza zgodę na pliki cookies - więcej informacji: pollityka prywatności
akceptuję