strzałka - idź do góry strony

Mów mi huto


 

Aktualności:

 

Trwa II etap projektu. Ze względu na znaczne zainteresowanie jego realizacja przedłużona została do 31 grudnia 2020 r. Dokonano aktualizacji regulaminu (wersja z 26.08.2020) w zakresie zmiany terminu realizacji, sposobu rejestracji wypowiedzi uczestników przekazujących obiekty pamiątkowe oraz wskazania Muzeum w Chorzowie jako dodatkowego podmiotu na rzecz, którego uczestnicy mogą darować osobiste pamiątki.

Zakończył się I etap realizacji projektu Mów mi huto. Szczegółową informację o jego wynikach publikujemy w załączonym dokumencie: Informacja o wynikach I etapu projektu Mów mi huto!

 


 

 

Jesteś byłym hutnikiem lub hutniczką? Chcesz podzielić się wspomnieniami i zostać jednym z bohaterów tworzonej wystawy stałej w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie? Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Mów mi huto”, w którym zarejestrowane zostaną wywiady z byłymi pracownikami hut.

Zgłoś się i opowiedz nam o swojej pracy. Każda opowieść jest dla nas bezcenna. Wierzymy, że może stać się dla naszego muzeum pierwszorzędnym zasobem. Chcemy opowiadać historię hutnictwa polegając na ludziach, którzy ją tworzyli.


Pobierz formularz zgłoszeniowy.  Wypełniony i podpisany formularz dostarcz do Muzeum wysyłając go pocztą tradycyjną na adres tymczasowego biura Muzeum Hutnictwa (w organizacji), ul. Powstańców 25, 41-500, Chorzów (z dopiskiem: Wywiady)

lub złóż osobiście w tymczasowej siedzibie Muzeum Hutnictwa (w organizacji), ul. Powstańców 25, 41-500, Chorzów

lub zrób skan bądź zdjęcie formularza i prześlij go pocztą elektroniczną na adres: kontakt@muzeumhutnictwa.pl

 

Formularze zgłoszeniowe przyjmowane będą do 30 czerwca 2020 r.

W ramach projektu „Mów mi huto” planowane jest sfilmowanie wywiadów i nagranie wypowiedzi audio. Każdy z uczestników będzie miał możliwość akceptacji powstałego materiału. Zakończenie projektu zaplanowano w październiku br.

 


W związku z większą ilością zgłoszeń dokonujemy aktualizacji regulaminu.

Modyfikacja zapisów regulaminu podyktowana została zgłoszeniem się większej liczny chętnych od wstępnie zakładanej. Liczbę Uczestników wywiadów audio-video zwiększono z 15 do maksymalnie 20 osób. Dodatkowo przewidziano, iż każdy z Kandydatów, który podczas rozmowy wyrazi zgodę, będzie miał możliwość nagrania swoich wspomnień (materiał audio). Ponadto Kandydaci, którzy w tym roku nie będą mieli okazji wziąć udziału w wywiadach (nagraniach audio-video) zostaną zaproszeni do udziału w nich w 2021 r.

 

Dowiedz się więcej zapoznając z regulaminem akcji (z dnia 26.08.2020).

Masz pytania? Zobacz „Listę najczęściej zadawanych pytań”.

korzystanie ze strony oznacza zgodę na pliki cookies - więcej informacji: pollityka prywatności
akceptuję